W dniach od 16 listopada 2022 r. do 2 grudnia 2022 r. Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi ogólnopolską kampanię społeczną pod hasłem: „Jedyny taki test” (#jedynytakitest), której celem jest przede wszystkim popularyzacja wczesnej diagnostyki w kierunku HIV.

W ramach działań kampanijnych:

  1. została przygotowana strona internetowa kampanii: http://jedynytakitest.aids.gov.pl/;
  2. opracowano krótki film typu explainer video, wyjaśniający, dlaczego warto zrobić test w kierunku HIV, czy trzeba się do niego przygotować, gdzie się zgłosić i w jaki sposób taki test jest wykonywany: https://www.youtube.com/watch?v=k4iwlyAlz9Y;
  3. przeprowadzono krótką sondę uliczną, dotyczącą wiedzy i przekonań na temat HIV/AIDS: https://www.youtube.com/watch?v=nH6RS8_tGlQ.

Ponadto zaplanowano zintegrowane działania informacyjno-edukacyjne w internecie i wynajęto citylighty do ekspozycji plakatów kampanijnych, zlokalizowane głównie na przystankach komunikacji publicznej, w 11 różnych województwach (oprócz: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, opolskiego, lubuskiego).

Więcej informacji oraz materiałów związanych z kampanią znajduje się na stronie kampanii: http://jedynytakitest.aids.gov.pl/